Rezervace

Sportovní klub motorlet

Sportovní klub Motorlet Praha

spolek zapsaný ve spolkovém rejstříku vedeným Městským soudem v Praze pod spisovou značkou L224

Historie

Sportovní klub Motorlet Praha vznikl 14.9.1912 pod názvem SK Butovice.

Po druhé světové válce, v roce 1948 se klub připojil k tělovýchovné jednotě Spartak Praha Motorlet založené v továrně na letecké motory v Jinonicích. Postupem času se do nově založeného klubu zapojovaly další sportovní oddíly jako např. házená, ragby, šachy, kanoistika, volejbal, lední hokej nebo nohejbal. Mezi sportovce, kteří reprezentovali tyto oddíly na různých mezinárodních a republikových soutěžích, patřili např. fotbalisté Antonín Puč, Zdeněk Zikán nebo Vilém Mandlík, hokejisté Luděk Bukač, Jíří Sekyra a Miroslav Rejman, kanoisté Kný – Horyna, Jana Zvěřinová, Marek Jiras nebo Tomáš Máder, volejbalista Evžen Krob, tenisté Jiří Javorský, Jan Kodeš a Vlasta Vopičková, šachisté Inna Veselá nebo Josef Maršálek, moderní gymnastka Denisa Sokolovská nebo ragbysté Vladimír Škvor a Vladimír Kodýtek.

Mezi nejslavnější období v historii oddílu fotbalu zaručeně patří rok 1962 a postup do 1. celostátní ligy. Další oddíl, který postoupil do 1. ligy byl v roce 1971 oddíl baseballu a softballu. Tým mužů hrál extraligu a stal se vítězem československého poháru. 

V roce 1976 došlo k výstavbě sportovního areálu včetně bazénu na Praze 5 - Radlicích, která pomohla rozšířit oddíly o plavání, badminton a moderní gymnastiku. Mezi největší úspěchy badmintonu patří např. zařazení Jaroslavy Balcarové a Jany Smetanové do juniorské reprezentace ČR a účast na mistrovství Evropy stejné kategorie. 

V současnosti má SK Motorlet Praha 4 oddíly (plavání, badminton, moderní gymnastika a snowboarding) a sdružuje na 800 sportovců.

Od roku 2016 působil ve fotbalovém oddílu i bývalý reprezentant Jan Rajnoch, který pomohl FK Motorletu k postupu do 3. ligy.

Plavecký oddíl SK Motorlet Praha má mezi svými odchovankyněmi i Barboru Seemanovou, účastnici olympijských her z roku 2016 v Rio de Janeiro a trojnásobnou zlatou medailistku letních olympijských her mládeže v Buenos Aires z roku 2018. 

Oddíl moderní gymnastiky se od svého vzniku až po současnost podílí na úspěších klubu a připravuje jedny z nejkvalitnějších moderních gymnastek včetně bývalých československých a českých reprezentantek např. Jany Veselé nebo Gabriely Hermanové. 

Sportovní oddíly 

Oddíl fotbalu

fotbalový areál SK Motorlet Praha, Butovická 592/35, Praha 5 – Jinonice, 158 00

e-mail: fotbal@sk-motorlet.cz
kontakt: 775 177 131

sekretář Vladimír Kubert tel. 603 750 956
www.fotbal-motorlet.cz

Oddíl moderní gymnastiky

sportovní hala SK Motorlet Praha, Radlická 298/105, Praha 5 – Radlice, 150 00

e-mail: skmotorlet@volny.cz
předsedkyně Blanka Ksandrová 777 823 065
www.motorlet.cz

 

Oddíl plavání

plavecký bazén SK Motorlet Praha, Radlická 298/105, Praha 5 – Radlice, 150 00 

předseda doc. Vasilis Teodoridis
email:vasilis.teodoridis@skmop.cz

nábor do oddílu
Jaroslav Lochman 605 814 264  
email: 
pripravka@skmop.cz

www.skmop.cz

 

 

Sphere card logo CARTE Magistrát hlavního města PrahyMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy Multisport benefit card Městská část Praha 5

 

Copyright © SK Motorlet Praha 2021