O SPOLEČNOSTI

Sportovní klub Motorlet Praha vznikl 14. 9. 1912 pod názvem SK Butovice.

Plavecký bazén a víceúčelový sportovní areál SK Motorlet Praha, nyní ho můžete znát pod názvem SPORT PARK RADLICE, se nachází na velmi dostupném místě, pro malé i velké návštěvníky, a to přímo na trase metra B, stanice - Radlická.

Celý komplex je umístěn do příjemné zeleně, kterou tvoří velká zahrada s opalovacími plochami, letní terasou pro občerstvení a hlavně venkovním nerezovým bazénkem s masážním chrličem a masážním roštem na dně bazénu. Součástí tohoto sportovního areálu jsou i velmi atraktivní, a dnes již velmi žádané, služby v oblasti fitness, regeneračních a rehabilitačních služeb. Sportovní klub Motorlet Praha ,dnes "SPORT PARK RADLICE" je právní formou spolek, zapsaný spolkovým rejstříkem vedeným Městským soudem v Praze, pod spisovou značkou L224.

V současnosti má SK Motorlet Praha 3 oddíly (plavání, fotbal a moderní gymnastiku) a sdružuje na 800 sportovců.

HISTORIE

Po druhé světové válce, v roce 1948 se klub připojil k tělovýchovné jednotě Spartak Praha Motorlet založené v továrně na letecké motory v Jinonicích. Postupem času se do nově založeného klubu zapojovaly další sportovní oddíly jako např. házená, ragby, šachy, kanoistika, volejbal, lední hokej nebo nohejbal. Mezi sportovce, kteří reprezentovali tyto oddíly na různých mezinárodních a republikových soutěžích, patřili např. fotbalisté Antonín Puč, Zdeněk Zikán nebo Vilém Mandlík, hokejisté Luděk Bukač, Jíří Sekyra a Miroslav Rejman, kanoisté Kný – Horyna, Jana Zvěřinová, Marek Jiras nebo Tomáš Máder, volejbalista Evžen Krob, tenisté Jiří Javorský, Jan Kodeš a Vlasta Vopičková, šachisté Inna Veselá nebo Josef Maršálek, moderní gymnastka Denisa Sokolovská nebo ragbysté Vladimír Škvor a Vladimír Kodýtek.

Mezi nejslavnější období v historii oddílu fotbalu zaručeně patří rok 1962 a postup do 1. celostátní ligy. Další oddíl, který postoupil do 1. ligy, byl v roce 1971 oddíl baseballu a softballu. Tým mužů hrál extraligu a stal se vítězem československého poháru.

V roce 1976 došlo k výstavbě sportovního areálu včetně bazénu na Praze 5 - Radlicích, která pomohla rozšířit oddíly o plavání, badminton a moderní gymnastiku. Mezi největší úspěchy badmintonu patří např. zařazení Jaroslavy Balcarové a Jany Smetanové do juniorské reprezentace ČR a účast na mistrovství Evropy stejné kategorie.

Od roku 2016 působil ve fotbalovém oddílu i bývalý reprezentant Jan Rajnoch, který pomohl FK Motorletu k postupu do 3. ligy.

Plavecký oddíl SK Motorlet Praha má mezi svými odchovankyněmi i Barboru Seemanovou, účastnici olympijských her z roku 2016 v Rio de Janeiro a trojnásobnou zlatou medailistku letních olympijských her mládeže v Buenos Aires z roku 2018.

Oddíl moderní gymnastiky se od svého vzniku až po současnost podílí na úspěších klubu a připravuje jedny z nejkvalitnějších moderních gymnastek včetně bývalých československých a českých reprezentantek např. Jany Veselé nebo Gabriely Hermanové.

Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat osobní údaje. Své nastavení můžete spravovat zde.